Hegyközkovácsi vonzó település, innen nem vágyódnak el az emberek, s akik máshonnan házasodnak, azok is többnyire ideköltöznek - írja a biharmegye.ro.
Teljes cikk : biharmegye.ro
Nagyváradtól keletre a Berettyó és a Sebes-Körös közén elterülő dombvidéket nevezzük Bihari Hegyköznek,mely a romániai Bihar megyében található. Bihari Hegyközről olvashat személyes blogban információkat,mely rendszeresen frissül.Alkalmazza a hatóságok rendelkezéseit a koronavírus elleni küzdelemben'Isten hozta a Bihari Hegyközben '
"Közel tíz évvel ezelőtt, 2004. május 1-jén − Magyarország Európai Uniós
csatlakozásának napján − a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumának
tucatnyi diákja és oktatója az országhatárt Érmihályfalvánál
átlépve kelet felé tartott. Úti célunk nem a kedvelt és a már sokunk számára
jól ismert belső Erdély és a Székelyföld, hanem a közeli, de talán kevésbé
feltárt Partium területe volt. A látogatásra a Szakkollégium akkoriban
induló határon túli Település- és Régiókutatási Programjának részeként
került sor, amelyet a tehetségműhely akkori vezetője, Veliky János kezdeményezett,
majd állított pályára.Az egy évtizede az Érmellék megismerésével elindított „vállalkozás”az utóbbi években Bujalos István vezetése alatt újabb irányt vett és kiegészült a szomszédos kisrégió, a Bihari Hegyköz kutatásával. A korábbi módszerekkel fogtunk hozzá az anyaggyűjtéshez és annak feldolgozásához.
Munkánk eredményeit ebben a kötetben tárjuk az érdeklődő közönség elé."
"Fergeteges bulinak voltak részesei azok, akik szombaton, október 18-án ott voltak Siterben a gesztenyefesztiválon.
A nagyváradi prem. főgimn. Testgyakorló Körének turisztikai szakosztálya 1911 november 1-én Földházy Mihály tornatanár és Jászay Károly vezetése alatt Biharföldvárra rendezte kirándulását.Teljes cikk : huszadikszazad.hu
Megtekinthettük Méz Marót bolgár fejedelem ősi fészkét, amely nagy, hatalmas négyszögletü teret foglal el. Hatalmas földsáncok övezik. Később a törökök, majd Rákóczi hires katonáinak lett a menedékvára.
A kellő középen emelkedik egy mesterséges dombhányáson egy kőoszlop tetején a szájában kardot tartó turulmadár. Az emlékmü egyik oldalán, bizony már nehezen olvasható betükkel, egy hő ima száll a Mindenhatóhoz az ország boldogságáért:
Magyarok Istene
Hallgasd meg imánkat…
Míg a másik oldalon a szobor felállitási ideje van adva:
A magyarok ezredéves
Bejövetelének emlékére
1896.