Röviden a válasz : A nyugati kereszténység Gergely naptár szerint számítja ki a húsvét időpontját,a keleti kereszténység a régi Júlián naptár szerint.Ezért van az eltérés.
"A nyugati kereszténység húsvétvasárnapja legkorábban március 22-ére, legkésőbb április 25-re esik. (A keleti kereszténységben is ugyanígy van Julián naptár szerint.) A következő nap, húsvéthétfő a legtöbb keresztény hagyományú államban hivatalos ünnep.
Teljes cikk : hu.wikipedia.org
"Jelenleg az Ortodox Egyházban két féle naptár is használatos: a julián naptár (ónaptár) és a javított julián naptár (újnaptár). 1923-ig minden helyi ortodox egyházban az ónaptárt használták, amely a Gergely-naptárhoz képest 13 napi késésben van. Ezért ünnepli az Ortodox Egyház az Úr Születésének ünnepét (Karácsony) január 7-én. Ma már azonban minden helyi egyház szabadon áttérhet az újnaptárra. A Húsvét ünnepét és a húsvéti ünnepkört minden helyi egyházban továbbra is julián naptár szerint ünneplik, amelynek időpontja kihat az összes további vasárnap istentiszteleti rendjére. Ebben tehát megmaradt az ortodoxián belül a liturgikus egység, amelynek oka az, hogy az Ortodox Egyház legnagyobb ünnepe (Ünnepek Ünnepe) a Húsvét és ezért nem tartozik a tizenkét nagy ünnep közé sem.
Forrás : ortodox-keresztenyseg.webnode.hu
Megjegyzés : 2017-ben úgy a nyugati,mint a keleti keresztények április 16-án ünneplik
a húsvétot, a zsidók Pészahja április 10-18 között van.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése