2016. szeptember 5., hétfő

Döntetlen az újonc ellen

"A labdarúgó III. Liga 2016/2017. évi első fordulójában a Fugyivásárhelyi Sportklub az újonc Sülelmedi Viitorul otthonában lépett pályára. A bihari legénység az első percektől kezdve nyílt, támadó játékkal lepte meg ellenfelét, és mintegy fél órát követően Ban gólja egyedül a kapussal szemben, annak bravúros védését követően maradt el. Szünet után a Sportklubnak egy találata is született: Petricau biztosan gólba tartó lövésébe a kapuvonalon még belenyúlt a különben lesen álló Lőrincz, s ezért a bíró (jogosan!) nem adta azt meg. A fugyivásárhelyi edző, Gheorghe Silaghi igazságosnak tartotta a döntetlent, s szerinte ők is és a házigazdák is nyerhettek volna, ha nem erősíti meg csapata védekezését még egy hátvéd és egy középpályás „bevetésével”. A Sportklub a következő összeállításban játszott: Hava – R. Pop, Şumălan, Remeş, Cornea – Lőrincz, Haş, Petricău (80. p. Sas) – Boka (7. p. Mocskola), Sg. Ban (79. p. Chiş-Toie), C. Chiş (74. p. Gal). Az 1. fordulóban született eredmények: Besztercei Gloria (Beszterce)–Nemeszsuk (Kolozs) 2–1, Medgyesi Gaz Metan II. (Szeben)–Kolozsvári Sănătatea (Kolozs) 1–1, Radnót (Maros)–Marosvásárhelyi ASA II. (Maros) 3–4, Szászrégen (Maros)–Kudzsir (Hunyad) 1–0, Sülelmed (Máramaros)–Fugyivásárhely (Bihar) 0–0, Pusztadaróc (Szatmár)–Lénárdfalva (Máramaros) 1–2, Szászhermány (Brassó)–Zilahi FC (Szilágy) 1–0."